45 بازدید مدیرکل شیلات مازندران از پروژه توامان پرورش ماهیان سردآبی و گردشگری در شهرستان سوادکوه
بازدید مدیرکل شیلات مازندران از پروژه توامان پرورش ماهیان سردآبی و گردشگری در شهرستان سوادکوه

 

به گزارش روابط عمومی شیلات مازندران،حسن اسحاقی مدیرکل شیلات مازندران به اتفاق محمدمهدی عباس زاده جانشین مدیرکل ومعاون آبزی پروری و جعفرکریم زاده رییس شیلات سوادکوه وسوادکوه شمالی از پروژه توامان پرورش ماهی سردآبی و گردشگری در این شهرستان بازدید نمودند.

مدیر کل شیلات مازندران دراین بازدید درخصوص استفاده از تکنولوژی نوین آبزی پروری و استفاده از مکانیزاسیون که در این مزرعه مورد استفاده قرارگرفته است، گفت: روند رو به رشد آبزی پروری و درنتیجه آن رویکرد استفاده از تجهیزات مرتبط با پرورش آبزیان درجهت تولید محصولات با کیفیت و کمیت موجب شده تا مکانیزاسیون و نقش آن در آبزی پروری مدرن بعنوان موضوع تخصصی و کاربردی در ارتقاء بهره وری مورد توجه ویژه قرار گیرد.

اسحاقی با اشاره به اینکه مکانیزاسیون اقتصادی‌ترین روش در افزایش تولید محصولات شیلاتی است خاطرنشان ساخت: در زمینه تسهیلات دریافتی مجموعه فعالیت‌های شیلاتی استان بالغ بر ۲۰ درصد این تسهیلات بابت مکانیزاسیون بوده که اگر مکانیزاسیون در مجموعه مزارع بکارگیری شود ۲۰ تا ۴۰ درصد افزایش تولید خواهیم داشت .

 این مقام مسئوول در ادامه با ابراز خرسندی از حضور در جمع آبزی پروران منطقه سوادکوه خاطرنشان ساخت: بعضی از پرورش دهندگان ماهی سردآبی منطقه با ایجاد بناها و ساختمان‌های مطلوب زمینه لازم را برای استفاده دو منظوره (پرورش ماهی توامان تفریحی و گردشگری) فراهم نمودند که این طرحها یکی از راهکارهای برون رفت از کاهش درآمد آبزی پروران استفاده از این اماکن با اخذ مجوز قانونی از مراجع ذیربط است.تاریخ انتشار: 0:28:4 1400/09/02
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
دیدار جانشین مدیر کل و معاون آبزی پروری   شیلات مازندران با آبزی پروران شهرستان جویبار و بازدید از طرح‌های در حال اجرا عباس زاده از نشست هم اندیشی با تشکل‌های آبزی پروری در راستای بررسی قانونهای مرتبط با آب بها خبر داد پیام مدیر کل شیلات مازندران به مناسبت روز مجلس مدیرکل شیلات استان مازندران در ملاقات با تعدادی از شهروندان به درخواست ها، مسائل و مشکلات آنان رسیدگی کرد. سرهنگ ملکی فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزی استان مازندران از نشست تعاملی و هم اندیشی با یگان حفاظت از منابع آبزی استان گلستان خبر داد. بازدیدمدیرکل شیلات مازندران ازمرکز بازسازی وحفاظت ذخایرژنتیکی شهید رجایی ساری جهت آماده سازی مرکزبرای پروژه‌های تکثیربچه ماهیان خاویاری واستخوانی سال ۱۴۰۰ فرمانده یگان حفاظت منابع آبزی شیلات مازندران، فعالیت‌های این یگان را در آبان ماه سال جاری تشریح کرد. مدیرکل شیلات مازندران در دهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران تاکید کرد:رسیدگی به امورجذب و حمایت سرمایه گذاران وپرورش دهندگان ماهی خاویاری و همچنین مشاغل خانگی پرورش ماهی موثر درتوسعه آبزی پروری درسرلوحه فعالیت مدیران شیلاتی باشد جلسه ستاد تسهیل اشتغال در دفتر مدیر پیگیری امور اقتصادی استانداری با حضور جانشین مدیر کل و معاون آبزی پروری شیلات مازندران برگزار شد. سید محمود مصدقی معاون برنامه ریزی و منابع: برنامه‌های فرهنگی و ورزشی اداره کل شیلات مازندران به مناسبت هفته بسیج در حال برگزاری است. حضور حسن اسحاقی مدیر کل شیلات مازندران در افتتاحیه نمایشگاه تخصصی ادوات و ماشین آلات کشاورزی عباس زاده جانشین مدیر کل و معاون آبزی پروری شیلات مازندران:راهکار عملی و موثر برای مقابله با خشکسالی تنها با تعامل و همکاری تشکلهای آبزی پروری و دستگاههای اجرایی امکان پذیر است حسن اسحاقی مدیر کل شیلات مازندران از نمایشگاه اسوه‌های بسیج در چهارمین روز از هفته بسیج بازدید نمود. در دیدار چهره به چهره و ملاقات مقام عالی شیلات مازندران با فعالین شیلاتی، مدیرکل شیلات مازندران تاکیدکرد:برای مدیران و مسئوولین شانی بالاتراز خدمتگزاری به مردم نیست مراسم گرامیداشت هفته بسیج همراه باسخنرانی و تجلیل از فرماندهان و پیشکسوتان پایگاه مقاومت شهدای شیلات در اداره کل شیلات مازندران برگزار گردید.
رفتن به بالای صفحه